Your browser does not support JavaScript!

Multiplying decimals by whole numbers word problems - Fifth Grade

Passed Remain Total
0 5 5
Succeed Failed
0 0
Score : 0
Questions
Passed Remained
0 5
Total answered 0
Score Time Elapsed
0
00
HR
00
MIN
00
SEC
Corbin buys 40.50 boxes of pizza for a picnic with his brothers.
If one box of pizza cost $3, how much money does Corbin spend? Write your answer to the nearest cent.
  • Math Skills For Kids - 100% Free Resources For Math Practice - Math Worksheets, Games And Printable
  •  

© Copyright 2018
mathskills4kids.com - All rights reserved.

Policy

Report a review